všetko o hre Minecraft

Ahoj, hledáme grafika, který by byl schopný vytvořit grafiku pro hru podobnou minecraftu. Jedná se o tvorbu 2D grafiky bloků. Jedná se o placenou práci a je potřeba mít už zkušenost s tvorbou podobné grafiky.

Piš na email jobs@aldagames.com

Mesačný archív: December 2011

World of Warcraft film

Hra World of Warcraft patrí nepochybne medzi jedny z najúspešnejších hier všetkých čias. Práve kvôli ohromnému úspechu tejto počítačovej hry sa produkcia spoločnosti Legendary Pictures rozhodla natočiť film Warcraft. Spoločnosť toto rozhodnutie učinila už v roku 2006, avšak predpokladaná premiéra je plánovaná až na rok 2013.

Rozpočet filmu bol plánovaný na viac ako 100 miliónov dolárov. V roku 2009 produkčná spoločnosť oznámila, že rozpočet k filmu bude vyšší než 220 miliónov dolárov,  takže sa rozhodne bude jednať o film, ktorý divákovi prinesie unikátny divácky zážitok.

Plánovaný film má byť veľmi voľnou adaptáciou hry World of Warcraft, avšak podla slov produkcie rozhodne nič nestratí zo svojho fantasy sveta.  Dej filmu sa má odohrávať z pohľadu Aliancie, čo je kladná strana sveta World of Warcraft ( naproti Aliancii stojí Horda- temná strana).

Spoločnosť Legendary Picture,kotrá sa na tomto filme podiela stojí za mnohými úspešnými filmami ako Temný rytier, Batman, Superman, Počiatok a podobne. Réžiu filmu má na starosti Sam Raumi, ktorý sa podpísal pod všetky tri diely Spidermana a kultový horor Stiahni ma do pekla.

Vložil World of Warcraft | Štítek , , | Zanechať komentár

World of Warcraft Cataclysm

World of Warcraft je nepochybne jedna z najobľúbenejších fantasy počítačových hier na svete. Hra bola vyvinutá spoločnosťou Blizzard Entretainment v roku 2004. K pôvodnej verzii boli neskôr vydané i tri datadisky: The Burning Crusade (2007), Wrath of the Lich King (2008) a Cataclysm (2010). V súčastnosti sa pripravuje i štvrtý datadisk, ktorý bude mať názov World of Warcraft: Mists of Pandaria.

Hra World of Warcraft sa odohráva vo virtuálnom mýtickom svete, v ktorom môžete hrať za jednu z 12 rás. Rasy sú rozlíšené na tie, ktoré bojujú za Alianciu, a tie, ktoré bojujú za Hordu. Do rás Aliancie patria ľudia, trpaslíci, noční elfovia, gnómovia, draenei a worgeni. Do rás Hordy patria taureni, orkovia, nemrtví, trolovia, krvaví elfovia a goblini. Každá rasa je charakteristická najmä svojimi unikátnymi vlastnosťami. Naviac je možné i vybrať si jedno z povolaní: bojovník, svätý bojovník, šaman, lovec, druid, zlodej, kňaz, mág a černokňažník.

Okrem širokého výberu povolaní a rás hra obsahuje i množstvo dopravných prostriedkov (napr. Vlk, Kôň, Elekk..), profesií a množstvo ďalších zaujímavých možností. Prostredie hry World of Warcraft tvoria dva svety: Azeroth a Outland.

Datadisk World of Warcraft: Cataclysm je v poradí tretím datadiskom hry WoW, ktorý vyšiel 7.12.2010. Tento datadisk so sebou priniesol i množstvo ďalších upgradeov ako sú dve nové rasy (Worgeni a Goblini), maximálnu úroveň postavy 85, profesiu archeológia, nové úlohy, zóny a dungeony a mnoho ďalších. Datadisk sa predáva za približne 20 euro.

Vložil World of Warcraft | Štítek , , | Zanechať komentár

Ultima Online

Ultima Online (skratka UO) je online hra odohrávajúca sa v prepracovanom fantasy svete. Hra pochádza z produkcie firmy Origin System a bola vydaná v roku 1997.

Hra Ultime Online sa radí medzi MMORP hry, čo znamená, že hru hrá online veľké množstvo hráčov. Podobne ako v ostatných takýchto hrách i v UO začínate úplne od začiatku - od slabej postavy, ktorá sa postupne zdokonaľuje vo svojich schopnostiach. Každá postava má niekoľko základných vlastností, ktoré možno zlepšovať. Patrí sem sila, obratnosť a inteligencia. S vývojom hry pribudli i ďalšie vlastnosti, ako je šťastie a podobne.

Každá postava má i mnoho zručností (skills). Jedná sa napríklad o zručnosť v mágií, šití, kováčstve, alchymii a podobne. Zručností je 50, čo umožňuje skutočnú diverzitu medzi postavami. Každá zručnosť je pritom vyjadrená v percentách, pričom maximum je 100 percent (niektoré artefakty umožňujú zvýšiť konkrétnu zručnosť až na 120 percent).

Hru Ultima Online je možné hrať na oficiálnych i neoficiálnych serveroch. Oficiálny server v súčastnosti vlastní spoločnosť Electronic Arts (EA) a hranie na tomto serveri je spoplatnené. Neoficiálne serveri majú výhodu najmä v tom, že sú zväčša bezplatné (spoločnosť EA ich toleruje len pokiaľ sú naozaj bezplatné). Neoficiálne serveri nie sú väčšinou až tak prepracované a zaostávajú za oficiálnou verziou i v ďalších špecifikách.

Kedže sa hra Ultima Online neustále vyvíja a zdokonaľuje k dispozícií sú stále novšie verzie. V súčastnosti je najnovšou verzia Ultima online: Stygian abyss, ktorá bola uvedená v roku 2009.

Vložil MMORP hry | Štítek , , | Zanechať komentár

Second Life

Second Life je trojrozmerný virtuálny svet, ktorý vytvorila firma Linden Lab v roku 2003. Hra je unikátna najmä svojimi možnosťami, ktoré dávajú hráčovi neuveriteľný pocti slobody.

Hra je dostupná v 3D formáte a jej základná verzia je úplne zdarma. Hra spočiatku môže pôsobiť trochu zložito, to je však prirodzené vzhľadom na to, koľko možností ponúka. Na začiatku sa Vám však spustí tutoriál, aby ste sa bližšie zoznámili so základnými princípmi a spôsobmi ovládania. Pre začiatočníkov je uspôsobená i mapa. Nezačínate totiž hrať v normálnom “reálnom” svete, ale na vyhradenom ostrove, kde si môžete všetko vyskúšať. Na tomto ostrove je k dispozícií i učiteľ, ktorý Vám rád zodpovie všetky prípadné dotazy.

Second Life Vám však ponúka neskutočné možnosti. Môžete robiť povolanie, ktoré ste vždy chceli, môžete chodiť na koncerty Vašich obľúbených kapiel či si len tak ísť s priateľmi zahrať golf. Skrátka môžete robiť čo len chcete, dokonca i lietať.

Vo virtuálnom svete sa nachádza množstvo vecí a služieb, ktoré sú zdarma. Na tie, ktoré sú spoplatnené si budete musieť zarobiť. Zarobené peniaze sa dajú dokonca vymeniť za reálne a to v kurze 250 herných dolárov za jeden americký dolár.

Ako už bolo spomenuté základná verzia hry je zadarmo. Avšak za necelých 10 dolárov na mesiac si môžete zakúpiť prémiový účet, vďaka ktorému budete môcť napríklad v hre vlastniť pozemky.

Do virtuálneho sveta Second Life sa môžete prihlásiť na stránke secondlife.com.

Vložil MMORP hry | Štítek , , | Zanechať komentár

Lineage 2

Lineage 2: The Chaotic Chronicle je počítačové online hra zo sveta fantasy, ktorá bola na trh uvedená v roku 2003 kórejskou spoločnosťou NCsoft (v USA je hra dostupná od roku 2004). Lineage 2 volne nadväzuje na predchádzajúcu úspešnú online hru Lineage.

Na začiatku hry si každý hráč vytvorí vlastného hrdinu, ktorý ho bude sprevádzať počas celej hry v stredovekom mýtickom svete Aden a Elmore. Hrať môžete za jednu zo šiestich ras: človek, elf, temný elf, trpaslík, ork alebo Kamael (rasa, ktorá je kombináciou človeka a anjela). Svojej postave taktiež vyberáte povolanie a to v závislosti od danej rasy.

Pokiaľ hráte za človeka na výber máte povolania: Rytier, Bojovník, Tulák, Klerik a Mág. Pre elfskú rasu sú dostupné povolania: Elfský rytier, Prieskumník, Elfský čarodejník a Veštec. Temný Elfovia sú typický znalosťou temnej mágie a pokiaľ hráte za nich, Vaša postava môže byť Rytier Palus, Vrah, Temný čarodejník alebo Veštec Shilen. Orkovia sú najsilnejšou rasou v mýtickom svete. Ich povolaním môže byť Nájazdník Orkov, ktorý sa mení na Ničiteľa, Mních, z ktorého sa stáva Tyrant alebo Šaman Orcov, z ktorého sa stáva Overlord. Pokiaľ budete rasa trpaslík, Vaše povolanie môže byť Čistič alebo Remeselník. Posledná rasa Kamael môže mať len jediné povolanie a to bojovníka.

Úlohou hráča je preskúmavať tajomný svet Aden, zbierať artefakty a bojovať s rôznymi temnými bytosťami. Hra je koncipovaná na princípe levelov. To znamená, že po splnení určitej úlohy sa automaticky dostávate na vyšší level, v ktorom získavate i nové schopnosti.

Hru Lineage 2: The Chaotic Chronicle si môžete zahrať na serveri www.lineage2.com.

Vložil MMORP hry | Štítek , , | Zanechať komentár

Divoké kmene online hra

Divoké kmene sú internetovou hrou, ktoré sa odohráva v stredoveku. Každý hráč má je vládcom jednej malej dediny, ktorá sa pod Vašim vedením postupne rozrastá a stáva silnejšou. Hra je dostupná na stránke www.divoke-kmene.sk.

Hra Divoké kmene je veľmi podobná známej online hre Travian. Vyniká však na prvý pohľad prepracovanejším designom a množstvom ďalších zmien. Začínate taktiež s malým kúskom zeme, z ktorého sa snažíte vybudovať bohaté a prosperujúce mesto. To docielite stavaním nových budov, ich vylepšovaním, budovaním silného vojska a dobývaním ostatných miest. Rovnako ako v hre Travian i v hre Divoké kmene máte štyri suroviny: drevo, hlinu, obilie a železo. Suroviny sú nevyhnutné napríklad pre stavanie budov, preto sa snažte mať ich neustále dostatok.

Ako sa budete postupne zlepšovať môžete zakladať i ďalšie dediny a s ostatnými hráčmi vytvárať aliancie. Dôležité je najmä budovať armádu. V hre sa nachádza množstvo bojových postáv ako kopijník, šermiar, sekerník, lukostrelec, zved, ľahká kavaléria, lukostrelec na koni, ťažká kavaléria, baranidlo, katapult, paladin a šľachtic.

K tomu, aby ste si hru mohli zahrať Vám postačí internetový prehliadač. Nie je nutné nič sťahovať.  Registrácia je úplne bezplatná, avšak môžete si zakúpiť premium účet, ktorý Vám poskytne mnoho výhod a zjednodušení. V úvode oceníte najmä jednoduché, intuitívne ovládania, ktoré zaručuje veľmi dobrú hratelnosť a rýchle pochopenie princípu hry.

Vložil Strategické online hry | Štítek , , | Zanechať komentár

Travian online hra

Travian je pomerne známa a obľúbená online hra, ktorá sa odohráva vo fiktívnom stredovekom svete.

Hrať môžete za jeden z troch veľkých národov: za Rímanov, Germánov alebo Galov. Každý národ má iné špecifiká. Germáni sú vhodný najmä pre skúsenejších hráčov, ktorý chcú najmä bojovať a dobývať mestá. Výhodou je taktiež, že majú veľmi lacnú základnú vojenskú jednotku. Galovia zas vynikajú v silnej obrane. Galovia sú vhodný najmä pre toho, kto často mení hernú taktiku alebo sa nerozhodol akým hráčom chce byť. Rímania sú ideálnou voľbou pre začínajúcich hráčov. Taktiež majú Rímania veľmi silné bojové jednotky, avšak i veľmi nákladné.

Na začiatku hry máte len malé mestečko s jednou budovou. V tejto budove nájdete robotníkov, ktorých budete potrebovať na stavbu ďalších budov.

V úvode je nutné postaviť niekoľko budov: napr. úkryt, trhovisko, sýpku, ambasádu, palisádu a podobne. K stavbe budov však potrebujete suroviny. Nachádza sa tú drevo, hlina, železo a obilie. Tie môžete získať krádežou od iného mesta, či napríklad výmenným obchodom s iným hráčom (nutnosť mať budovu trhovisko). Budovy si takisto môžete vylepšovať, respektíve zvyšovať ich úroveň. Ak máte napríklad hlavnú budovu na úrovni päť, môžete začať naväzovať spojenectvá s ostatnými hráčmi.

V Traviane je dôležitá i armáda. Tú potrebujete nielen na útočné akcie voči okolitým mestám, ale i na ochranu Vašeho rozrastajúceho sa mesta. Aby ste mohli cvičiť nových vojakov je potrebné mať postavenú kasáreň a zhromaždisko.

Hru Travian si môžete bezplatne zahrať na stránke www.travian.sk.

Vložil Strategické online hry | Štítek , , | Zanechať komentár

Dark Elf

Dark Elf je webová hra, ktorej príbeh sa odohráva vo svete z Pána Prsteňov. Jedná sa o MMORPG hru (skratka z Massively multiplayer online role-playing game), čo znamená, že hru hrá na internete veľké množstvo hráčov. Hra Dark Elf je však výnimočná v tom, že ostatných hráčov, ich hrady a vojská môžete vidieť na veľkej mape.

Rovnako ako v ostatných MMORPG hrách i v hre Dark Elf budete začínať, ako nie moc silný nováčik, ktorý má len kúsok zeme, pár vojakov a jedného hrdinu. Avšak vďaka radcovi, ktorý Vás bude sprevádzať hrou si môžete vybudovať mocné kráľovstvo so silnou armádou. Budete bojovať so svojimi susedmi, dobývať nové územia a verbovať nových vojakov. V hre nájdete i plno mágie a čarovných artefaktov, ktoré Vám budú zvyšovať Vašu silu a dodávať množstvo zaujímavých schopností.

Hra sa hrá na ťahy, ktorých máte na každý deň pridelené presne stanovené množstvo. Pri registrácií, ktorá je bezplatná, si budete môcť zvoliť rasu a ligu, za ktorú budete hrať a taktiež Vašu prezývku, pod ktorou Vás budu poznať ostatný hráči. Na začiatku hry je dobré urobiť niekoľko vecí. Najprv by ste mali postaviť sýpku, kúpiť čo najväčšie množstvo vojakov a samozrejme odohrať všetky prístupné kolá.

A aký je vlastne cieľ hry Dar Elf?

Okrem množstva zábavy, ktoré pri hraní zažijete a dobývania susedných zemí je Vašou úlohou poraziť mocného vládcu Dark Elfa.

Hra je dostupná na stránke www.darkelf.cz.

Vložil Strategické online hry | Štítek , , | Zanechať komentár

Zoo Mumba hra

Zoo Mumba je online hra určená predovšetkým pre deti, v ktorej je Vašou úlohou starať sa budovať vlastnú zoologickú záhradu.

Hru môžete začať hrať prakticky ihneď po rýchlej registrácií.  V prvom kroku je dobré navštíviť obchod, kde si môžete kúpiť rôzne zvieracie výbehy, ktoré sa umiestňujú na hracie pole. Do zakúpeného výbehu je následne potreba kúpiť zvieratko. Dostupné zvieratká sa zobrazia po kliknutí na výbeh. Kúpiť sa dá samička i samček. Pokiaľ je vo výbehu pár, onedlho sa narodia mladé.

Dôležité je sa o zvieratá pravidelne starať, hrať sa a maznať sa s nimi, aby boli spokojné a šťastné. Taktiež nezabudnite v obchode kúpiť krmivo, nech zvieratká nemajú hlad.

Od druhého levelu je možné v obchode nakupovať i budovy a stánky, vďaka čomu bude mať Vaša zoo ešte viac návštevníkov. Nevyhnutné je všetky výbehy, budovy a atrakcie pospájať cestičkami. Len tak môžu návštevníci všetky atrakcie obdivovať.

Pri väčšom množstve zákazníkov sa na zemi začnú objavovať odpadky. Tie je nutné pravidelne zbierať, aby návštevníci boli spokojní Peniaze za vstup do Vašej zoo od návštevníkov získate kliknutím na hlavnú budovu. Počet spokojných návštevníkov Vám bude ukazovať zoometer.

Hru Zoo Mumba si môžete zahrať bezplatne na stránke http://cs.zoomumba.bigpoint.com/ .

Vložil Budovateľské online hry | Štítek , , | Zanechať komentár

Shakes and Fidget podzemia

Shakes and Fidget je flashová hra, ktorá sa hraje v internetovom prehliadači. Hra je založená podľa rovnomenného svetoznámeho komiksu.

V hre si na začiatku vytvoríte postavu, ktorou budete objavovať úžasný fantasy svet. Môžete byť kúzelník, bojovník alebo lovec. Hrať môžete za ľudí, trpaslíkov, elfov, gnómov, skirtov, temných elfov, démonov alebo orkov.

Potom, čo si vyberiete postavu vstúpite do zjednodušeného mestečka, v ktorom sa nachádza hospoda, aréna, strážnica, obchod so zbraňami, čaroobchod a stajne.

V hospode nájdete vždy niekoľko postáv, ktoré Vám budu zadávať úlohy. Za splnenie úloh (porazenie rôznych príšer) získavate peniaze a skúsenosti, ktoré Vám postupne zvyšujú úroveň postavy.

V aréne máte možnosť bojovať s ostatnými hráčmi a tým získavať peniaze.

Za prácu v strážnici získavate taktiež peniaze. Čím vyššiu úroveň máte, tým viac peňazí získate.

V obchode so zbraňami nakupujete nové vybavenie a zbrane, vďaka čomu sa stávate silnejší a odolnejší v boji.

Čaroobchod slúži na nákup šperkov a lektvarov, ktoré Vám zlepšujú Vaše vlastnosti.

V stajni si môžete prenajať zvieratá, vďaka ktorým splníte jednotlivé úlohy rýchlejšie, čo znamená, že ich stihnete splniť viac.

V menu hry je i možnosť podzemie. V podzemí sa bojuje so silnými príšerami, ktoré keď porazíte získavate body a skúsenosti. K vstupu do podzemia však potrebujete kľúče, ktoré môžete získať pri úlohách (v hospode). Prvý kľúč získate po desiatej úrovni, druhý po dvadsiatej atď. Niektoré kľúče je možno kúpiť i v čaroobchode.

Vložil Strategické online hry | Štítek , , | Zanechať komentár