všetko o hre Minecraft

Ahoj, hledáme grafika, který by byl schopný vytvořit grafiku pro hru podobnou minecraftu. Jedná se o tvorbu 2D grafiky bloků. Jedná se o placenou práci a je potřeba mít už zkušenost s tvorbou podobné grafiky.

Piš na email jobs@aldagames.com

Prvé kroky v Minecrafte

Minecraft je takzvaná sandboxová hru, v ktorej hráč môže robiť, čo sa mu zachce. Celá hra sa odohráva v 3D svete, ktorý je tvorený kockami. Hra má i niekoľko módov obtiažnosti, od úrovne Peaceful až po obtiažnosť Hard. Plná verzia Minecraftu vyšla v novembri 2011.

Hlavným cieľom hry je zozačiatku prežiť noc, počas ktorej sa objavujú rôzne príšery, ktorá sa snažia Vašeho avatara zničiť. Hra je totiž rozdelená do dvoch etap - dňa a noci. Cez deň si staviate obydlia, zbierate veci, vytvárate nástroje, zatiaľčo v noci ste terčom útokov.

Ak ste v hre úplným začiatočníkom, je dobré zo začiatku hrať na obtiažnosti Peaceful, v ktorej sa monštrá neobjavujú a Vám sa automaticky dopĺňa život. Tak máte čas bližšie sa zoznámiť s prostredím hry.

Prvým krokom, ktorý musíte v hre podniknúť je ťažba dreva. Stromy sa budú nachádzať všade okolo Vás, takže stačí k jednému len prísť a držať ľavé tlačítko myši. Z dreva je následne si dobré vyrobiť niekoľko základných nástrojov, ako je sekera, krompáč a podobne. Táto činnosť sa v hre nazýva crafting a nájdete je v inventáry, ktorý sa Vám zobrazí po stlačení písmena E.

Predtým než z dreva vytvoríte samotné nástroje, je potreba z neho urobiť najskôr dosky. Táto operácia sa takisto uskutočňuje pomocou políčka crafting. Na začiatku môžu tieto úkony vyzerať zložito, akonáhle sa však zoznámite s hrou bližšie, pôjde Vám to “ako po másle”.

Pokiaľ sa vám už podarilo vytvoriť základné náradie je dobré sa pustiť do ťažby kameňa, z ktorého postavíte najpevnejší príbytok. Stavba príbytka je jednoduchá a vykonáva sa obyčajným pokladaním zvoleného materiálu na zem. Príbytok je dobré stavať v blízkosti surovín.

Mohlo by vás zaujímať:


Tento záznam bol zaslaný Minecraft - Ako na to? a označený , , . Záložka je tu.

Similar posts

Komentáre sú uzavreté.